Blogowa rubryka Grze¶ka Polończyka

Wpis

czwartek, 28 stycznia 2010

(nie)Udana zemsta Teveza

Tevez

Transfery piłkarzy, którzy zmieniaj±c barwy klubowe przechodz± do najbardziej znienawidzonego rywala, zawsze odbijaj± się szerokim echem. Od sezonu 2007/08 w Manchesterze United przebywał na dwuletnim wypożyczeniu Carlos Tevez. Charyzmatyczny Argentyńczyk, którego znakiem szczególnym s± charakterystyczne blizny na szyi, szybko zjednał sobie kibiców na Old Trafford. Piłkarz założył chyba, że Sir Alex Ferguson będzie chciał przedłużyć z nim kontrakt i w swoich wywiadach często wspominał, że klub, w którym by nigdy nie grał to Manchester City. Życie napisało jednak nieco inny scenariusz, gdyż trener United pozostawił Argentyńczyka "na lodzie".

Natomiast Manchester City został wykupiony przez jednego z arabskich szejków, który to wydał na wzmocnienia bagatela 125 milionów funtów. Carlos Tevez skuszony dużymi pieniędzmi i zapewne podrażnion± dum± zdecydował się, iż jednak zagra w Manchesterze City.

W obecnym sezonie zdarzyło się tak, iż Pucharze Anglii naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy z Manchesteru. Tevezowi szczególnie zależało więc, żeby utrzeć nosa Fergusonowi. Czy mu się to udało? "Czerwone Diabły" pokonały co prawda ekipę City 4:3 w dwumeczu, ale wszystkie bramki dla podopiecznych  Roberto Manciniego zdobył wła¶nie Argentyńczyk. Oprócz tego miał jeszcze kilka bardzo dobrych okazji i był zdecydowanie wyróżniaj±c± się postaci± w obu spotkaniach. A zatem chyba jednak osi±gn±ł swój cel.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
polonczyk.barca
Czas publikacji:
czwartek, 28 stycznia 2010 16:29

Polecane wpisy