Blogowa rubryka Grze¶ka Polończyka

Wpis

sobota, 13 lutego 2010

Silver-Man

adam

Nareszcie się skończył ten empcjonuj±cy konkurs. Nasz symbol, ikona, żywy pomnik polskiego sportu, znowu pokazał na co go stać. Przysłuchuj±c się pierwszemu wywiadowi jakiego "Orzeł z Wisły" udzielił w TVP2, najbardziej urzekło mnie to jak powiedział: "kiedy po moim skoku zobaczyłem, ze jestem drugi łzy popłynęły mi po policzkach". Ciekawy był jeszcze jeden moment podczas tych zawodów (tzn. ciekawych momentów było wiele, ale taki najbardziej wpadaj±cy w oko), kiedy to Ada¶ przygl±daj±c się skokowi Ammana zrobił bardzo ciekaw± minę, kiedy to definitywnie stwierdził, że Szwajcar jednak wygrał. Ciekaw jestem co odczuwał po skoku Ammana? Czy było to: "hura mam srebro", czy też: "kurcze tak niewiele zabrako do złota"? Swoj± drog± tego czego brakuje Małyszowi do osi±gnięcia tak naprawdę wszystkiego w skokach narciarskich.

Troszkę żal mi jest Morgensterna. Lubię tego zawodnika i szczerze życzyłem mu medalu. On jednak wydaje się nie wytrzymywać tej wielkiej presji, chociaż ma już jeden złoty olimpijski medal, więc ma też jakie¶ tam do¶wiadczenie. Na tych zawodach potwierdziło się również to, że Schlierenzauer nie do końca dał sobie radę. Co prawda zdobył br±z, o czym wielu zapewne marzy, ale w jego przypadku chyba można mówić o porażce.

Trzecie miejsce Schlierenzauera, ósme Morgensterna, jedenaste Wolfganga Loitzla i dopiero dziewiętnaste Andreasa Koflera, pozwalaj± również ostrzyć  sobie z±bki na konkurs drużynowy. Co prawda gdyby uznać wyniki dzisiejszego konkursu jako wynik zawodów drużynowych, Austria wygrałaby z not± 1023, a  drugie miejsce zajęłaby Norwegia, (986,5 punktów), niemniej jednak, porównuj±c wyniki dzisiejszego występu Austriaków do tego co pokazywali jeszcze parę tygodni temu, można z pełn± odpowiedzialno¶ci± powiedzieć, że nieco "zeszło z nich powietrze".

Zobaczymy co przyniesie przyszło¶ć. Teraz wspólnie ¶więtujmy srebro Adama Małysza. Swoj± drog± na skoczni dużej już za tydzień może również być super. Adam już będzie miał z czym wracać do domu i ta ¶wiadomo¶ć może mu dać wewnętrzny luz, a to przecież tak bardzo ważne.

Adam kochamy Cię

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
polonczyk.barca
Czas publikacji:
sobota, 13 lutego 2010 23:13

Polecane wpisy